Zámková dlažba – Jak snadno vyčistit

S končící zimou nás čeká jarní úklid, neoblíbená a pracná záležitost, která je však nezbytně nutná. S tím je spjatá i zámková dlažba, kterou mnoho lidí pořizuje jako řešení pro své chodníky, příjezdové cesty, či jako plochu okolo bazénů či sezení. Oblíbená je hlavně pro svou odolnost vůči počasí, možnost rychlé úpravy, či poměrně jednoduchému čistění.

A právě čištění nás bude zajímat. Základní údržba je poměrně pracná, ale technika je jednoduchá a nenákladná. Během roku se do spár mezi dlažbou zanáší nečistoty a v mnoha případech časem zarůstá mechem. Na mech, trávu či jiný plevel ve spárách stačí použít horkou vodu s octem, rostliny polijeme a necháme 2 dny působit, postupně vše zežloutne a bude jednodušší je odstranit. Pokud se vám však nechce hrát na malého chemika, na trhu je mnoho přípravků určených na čistění zámkové dlažby. Doporučujeme však ověřit složení, aby nebyla chemikálie škodlivá všem rostlinám. Mnoho lidí má okolo dlažby vlastní vysázené rostliny, které by se mohli dostat do kontaktu s čistícím prostředkem a taktéž uhynout.

Není příliš neobvyklé, že se dlažba dostane do kontaktu například s motorovým olejem, tukem, či jinými mastnými skvrnami. V tomto případě se nevyhneme použití absorbátoru, nebo jinému čistícímu prostředku určenému pro tyto nečistoty.

Pokud nechceme povrch dlažby čistit ručně pomocí kartáče, je pohodlná a velmi oblíbená technologie WAP, neboli stříkání studené/teplé vody pod určitým tlakem. Zde si však dejte pozor, aby tlak nebyl příliš vysoký a vy si tak nevytlačili i křemičitý písek ze spár nebo nepoškodili povrch dlažby. I v tomto případě však platí výhoda zámkové dlažby. Jednoduše vyměníme jednotlivý, poškozený kus, případně doplníme písek.

Pokud Vás zámková dlažba zaujala, ale ještě s ní nemáte žádné zkušenosti, určitě se není čeho obávat, instalaci bychom však vždy svěřili profesionálům, nebo někomu se zkušenostmi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Tato pozice pro vaši reklamu již od 50 kč.
Zobrazit formulář pro nákup