Vyřešte chladné přízemí

Zateplování je v kurzu, ale stále se zapomíná i na detaily, které by tento zásah měli doprovázet. Výměna oken je samozřejmostí a provádí se i na společných chodbách, ale z velké části se zapomíná na přízemí.

Spodní podlaží v panelácích je vždy nejchladnější. Důvodem je unikající teplo do velkých prostor vstupních chodeb, sklepů, či garáží. Topit tak můžete, ale přes podlahu Vám teplo uniká pryč. Proto by se i tato část měla dělat spolu se zateplováním zodpovědně. Zateplit je možné i strop, či samotnou podlahu bytu. Spíše se však přistupuje k zateplení stropu nevytápěných přízemí, ale i v tomto případě platí, že takový zásah má význam tehdy, pokud je zateplená celá stavba, jinak byste únikům tepla nezabránily, a doma byste měli chladno i nadále.

Jak si pomoci od chladné podlahy

Pomoci si od chladné podlahy můžete i vytápěním přízemí, ale z ekonomického hlediska je přece jen zateplení výhodnější. Vhodnější je však použít alespoň 8 až 10 cm tlustou izolaci. Tato investice je o něco levnější, protože izolace není vystavována povětrnostním podmínkám, dešti ani větru. Není tedy třeba ji ukotvit a stačí ji jen celoplošně lepit na připravené zdivo. Vybírat můžete ze dvou druhů materiálů, a to dřevovláknité desky nebo minerální lamely.

Dřevovláknité desky jsou vhodné zejména do technických prostor, jako jsou například garáže. Jejich výhodou jsou nejen snadná montáž, protože se snadno řežou na požadovaný tvar, ale i paropropustnost a nehořlavost. Vyznačují se také velmi dobrou tepelnou akumulací. Díky odolnému povrchu je možné bez dalších úprav nanášet barvu. Minerální lamely mají snadnou montáž, kterou zvládne i šikovnější kutil. Jsou velmi lehké, a tak ideální i pro montáž nad hlavou. Prodávají se jako desky o tloušťce od 5 do 15 cm a na jejich povrchu jsou vyfrézovány lamely, které pomáhají korigovat nerovnosti. Tyto lamely mohou mít i povrchový nástřik, který zabraňuje nasáknutí vlhkosti. Způsoby, jak se tedy zahřát i v nižších podlažích paneláků, je několik. Vybrat ten správný materiál Vám pomůže odborník.


Jak bude reklama vypadat?
-
Tato pozice pro vaši reklamu již od 50 kč.
Zobrazit formulář pro nákup