Jak vybírat sedací soupravu

Při zařizování bytu dbáme především na to, aby interiér vypadal elegantně. Především je kladen důraz na vybavení obývacího pokoje, který nejčastěji zařizujeme jednoduchou obývací stěnou, dále do ní umisťujeme sedačku, naopak do kanceláří nejčastěji využíváme pohodlná křesla. Nejvíce nás zajímá právě sedací souprava. Jak ji správně vybrat?

Jak na výběr sedací soupravy

Sedací soupravy mají stále v obývacích pokojích dominantní postavení. Moderní trendy velí umístit sedačku do prostoru, díky kterému bude skvělým místem pro sledování televize či pro komfortní posezení s přáteli a rodinou. Aby sedací souprava plnila správně svou funkci, je potřeba nejprve zvážit, jak velká by měla být. Musí se přizpůsobit danému prostoru obývacího pokoje.

1. Vybírejte kvalitní a pohodlné kousky

Mladí lidé, kteří si pořizují své první bydlení, si nejčastěji vybírají moderní sedací soupravy, které výrobci nabízejí v různých stylech, barvách a provedeních. Na trhu seženete běžné i různobarevné potahy. Moderní jsou opět květinové vzory, pruhy, ale bát se nemusíte ani geometrických tvarů. Při výběru sedací soupravy nás ovlivňuje především vzhled, nicméně je potřeba neopomíjet také praktickou stránku věci. Sedací soupravy slouží především k odpočinku, je vhodné vybírat tedy tzv. Válecí sedačky, které jsou velmi pohodlné a dostatečně hluboké. Skvělou volbou jsou sedačky s úložným prostorem. Chcete-li občas na sedačce přespat vy nebo vaši hosté, vybírejte si rozkládací sedací soupravy.

2. Nebojte se klasiky

Netoužíte po nejnovějších módních trendech? Nebojte se vsadit na klasiku. Klasické sedací soupravy jsou vyrobeny s ohledem na zdravé sezení, pohodlné vstávání a jsou vhodné i pro starší občany. Pojem klasická sedačka neznamená, že jde o nemoderní kousek. Naopak si lze vybírat rohové či jednotlivé sedací soupravy z moderních materiálů. Některé mají vyměnitelný potah, takže vás jejich vzhled nebude nikdy nudit.

3. Berte v potaz prostor

Máte jen skromný obývací pokoj? Před výběrem se zaměřte na velikost pokoje. Je potřeba, abyste bylo možné kolem sedací soupravy volně procházet. Pořídit si můžete sedací soupravy, které mají dva až čtyři sedáky. V některých případech je vhodným řešením menší sedací souprava doplněná o křeslo. Přihlížet je potřeba také k osvětlení místnosti, barevnému ladění interiéru. Máte pokoj do oranžova? Dominantou místnosti může být šedá sedací souprava. Jinak bude vypadat rohová sedací souprava ve velkém pokoji rodinné vily a jinak v malém panelákovém bytě.

4. Nezapomeňte vybrat potah podle vašeho životního stylu

Vybrali jste si typ sedačky, správnou velikost sedáků? Teď je potřeba správně zvolit potah. Není důležitá jen barva potahu, ale také materiál, ze kterého je vyroben. Máte-li malé děti, potřebujete snadno omyvatelný či pratelný potah. Milovníci psů by měli vybírat potah, který půjde snadno vysát a vyčistit. Jednobarevné potahy na sedačkách bývají kombinovány s barevnými polštáři, které oživí celkový vzhled.

Z materiálů je nadčasová kůže, která má velmi dlouhou životnost a snadno se udržuje. V letních měsících však nemusí vyhovovat každému z důvodu nízké prodyšnosti. Zajímavým kompromisem jsou sedačky z mikrovlákna. Vzhledově i na omak připomínají semiš, jsou velmi exkluzivní a snadno se udržují. Z dalších materiálů se používá žinylka, mikroplyš nebo žakár. Jde o hřejivé materiály, které dobře sají pot, jsou velmi příjemné na sezení. Zde je však složitější údržba, nehodí se tak do každé domácnosti. Lze najít na trhu i sedačky s protišpinivou úpravou. Nemusíte se tak bát umazané sedačky od čokolády, hořčice nebo tolik nenáviděných propisek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Tato pozice pro vaši reklamu již od 50 kč.
Zobrazit formulář pro nákup