Střecha jako důležitá součást rodinného domu

Vlastníte rodinný dům, který už má za sebou několik zimních období a zajímá vás, jakou váhu zvládne střecha? Neprováděli jste rekonstrukci střechy a bojíte se, že by nemusela další zimu zvládnout? Jak poznáte, kolik váhově zvládně vaše střecha, aby nedošlo k poškození? Záleží na stavbě střechy, velikosti a celkovým stářím. Mimo jiné hraje velkou roli, jak moc je střecha během roku zatěžovaná.

Prvním zatížením se říká stálé, které trvá po celou dobu konstrukce a v čase se nemění. Druhé zatížení je nahodilé, které nepůsobí po celou dobu a může se měnit dle počasí (sníh, led, vítr). V poslední řadě jsou katastrofální zatížení, což znamená zemětřesení, výbuchy nebo havárie.

Základem kvalitní střechy je její provedení a materiál. Největší pozornost je potřeba věnovat zimnímu období a především sněhu, který na střechu působí obrovskou silou. V České republice se naštěstí nemusíte obávat katastrofálních případů, mezi které patří zemětřešení.

Pokud se pustíte do výměny střešní krytiny, doporučujeme vám pozvat si na pomoc statika. Myslíte si, že budete mít kvalitní a správně dokončenou střechu při stavbě nového rodinného domu? Nebo po rekonstrukci střechy? Pletete se, kvalitní střecha nemusí být provedena podle předpisů, pokud si nevyberete kvalitní řemeslníky.

Ačkoliv vám to možná nepříjde, střecha je velmi obtižný systém. V případě, že nebudete výběru řemeslníků věnovat dostatečné množství času, může vás to během několika let stát další finanční prostředky. Zajímejte se například o to, jak správně rekonstruovat střechu. Čeká vás stavba rodinného domu? Věnujte pozornost výběru správné střechy.

Další zajímavé články:


Jak bude reklama vypadat?
-
Tato pozice pro vaši reklamu již od 50 kč.
Zobrazit formulář pro nákup