Stavte s rozumem

Vlastní bydlení řešíme často až s příchodem rodiny. Jsme tak ochotni bydlet několik let s rodiči, či v pronájmu. Důvodem jsou samozřejmě i finance, protože koupě, ale i stavba domu, nejsou levnou záležitostí. Později se však pouštíme do realizace i vlastních snů a představ, a nejednou jsou to zejména rodinné domy, po kterých toužíme. Umožňuje to zejména jistá finanční rezerva, kterou jsme časem našetřili, případně lepší zaměstnání, které nám umožní získat výhodnější hypotéku.

Stavba domu – jaký typ domu vybrat

Pokud již máte dostatečnou hotovost a rozhodli jste se začít stavět, dobře si promyslete nejen samotný rozpočet, ale i vzhled a zejména funkčnost Vašeho domova. Stavba domu je něco, co budujeme na celý život a ne na pár let. Důležité tedy je skloubit vlastní představy s našimi reálnými možnostmi. Výběr projektu je tedy důležitý, a to nejen s ohledem na počet osob, které v něm budou bydlet. Neméně podstatný je i jejich věk. Pokud máte malé děti víte, že potřebují více péče i doma. V tomto případě tedy určitě budete ložnici a dětské pokoje řešit na jednom patře. Ve vyšším věku zase potřebujete pohodlí a mít vše po ruce, a ne pro každou drobnost utíkat po schodech. Patrové domy jsou velmi oblíbené zejména kvůli velkému obytnému prostoru, a to i na menší ploše, ale vzhledem k malým dětem, ale i důchodcům je to nepříliš praktické řešení. I proto se stále oblíbenějšími stávají právě jednopodlažní domy.

Stavba domu – rozmístění pokojů je důležité

V obývacím pokoji trávíme nejvíce času, proto by měl být dostatečně velký a nejlépe orientovaný do zahrady. Tak se v něm budete cítit pohodlněji a budete mít i své soukromí. Pokud uvažujete nad začleněním kuchyňské linky, dbejte na dostatečný prostor. I s koupelnou byste se měli zabývat dostatečně dlouho. Své představy můžete promítnout do reality, ale ujistěte se, že Vaše představa bude vyhovovat celé rodině. Svou ložnici a dětský pokoj volte v těsné blízkosti s koupelnou, a co možná nejdále od denní zóny. Tak nebudete vařením rušit děti při poledním spánku. Moderním prvkem domů je i šatník. Je to výborný způsob jak uskladnit všechny věci, aniž byste v ložnicích měli obrovské skříně. Peníze jsou však hlavním ukazatelem Vašich možností i toho, jak bude váš nový domov vypadat. Přesným rozpočtem i dostatečnou rezervou se můžete vyhnout nepříjemným komplikacím.


Jak bude reklama vypadat?
-
Tato pozice pro vaši reklamu již od 50 kč.
Zobrazit formulář pro nákup