Rolety nebo žaluzie? Které stínění zvolit.

Věčné dilema, které hýbe všemi internetovými diskuzemi. Podívejte se, jak si vybrat tu nejlepší variantu. Podívejte se na předokenní žaluzie a rolety z hlediska vzhledu, efektivity, životnosti, hlučnosti i bezpečnosti.

Předokenní rolety

Lamely jsou navzájem aretované do sebe a tvoří kompaktní celek. Ten se jako pancíř roluje nahoru a dolů. Hliníkové lamely jsou potažené PVC. Roletový box může být přiznaný nebo zaomítaný. Pokud s roletou počítáte už dopředu, nechte si nad oknem vytvořit roletový překlad. Dodatečnou montáž vyřeší roletový box. Rolety mají kompaktní vzhled lamelového pancíře, velkou barevnou škálu lamel včetně dřevěných dekorů a přiznaný roletový box zabere na výšku o něco méně místa než žaluziový krycí plech. Někomu může vadit trochu plastový vzhled a lamely vedené ve vodících lištách.

Předokenní žaluzie

Jednotlivé lamely žaluzií jsou osazeny do textilního žebříčku a ten jimi otáčí. Z venku působí venkovní žaluzie jako interiérová žaluzie, jen více masivně. Hliníkové lamely mohou mít různé barvy a několik druhů lamel. Žaluzie musí být opatřena krycím plechem, nebo osazena do zaomítaného systému, aby byl chráněn motor a vnitřní části nosníku. Je dobré připravit si překlad pro žaluzie. Při dodatečné montáži počítejte s vyšším krycím plechem. Lamely se skládají a zaberou na výšku více místa. Žaluzie mají hliníkový vzhled, velký výběr barev i druhů lamel a dva druhy vedení lamel.

Efektivita a životnost rolet i žaluzií

Předokenní žaluzie i rolety jsou umístěny před sklem a odrazí sluneční paprsky. Oba výrobky jsou hliníkové a vyhřátí lamel je stejné. V zimě brání chladnému proudění vzduchu na sklo. Životnost zvýšíte, pokud zvolíte pohon motorem. Předokenní rolety těsně přiléhají, čímž docílíte 100% zatemnění. To poskytují žaluzie jen částečně. Lamely mají mezi sebou drobné mezery a poskytují částečnou světelnou propustnost. Při stažení dosednou a mezery zmizí. Poskytují však větší variabilitu zastínění, protože lamely lze naklonit do úhlu 0 až 90 °.

Hlučnost a bezpečnost předokenních rolet a žaluzií

Pokud bydlíte tam, kde fouká silný vítr, zvolte předokenní rolety. Součásti jsou těsně u sebe a nebudou do sebe narážet. Předokenní žaluzie mohou lamelami narážet do okna a navzájem do sebe. Bezpečnost vám zajistí předokenní rolety s motorovým pohonem. Motor drží lamelový pancíř na svém místě a nedovolí zvednutí lamel. Obojí vás při stažení dobře ochrání proti zvukům zvenčí. Pokud ještě stále nemáte jasno, rád vám poradí Louver.cz, specialista na stínění.


Jak bude reklama vypadat?
-
Tato pozice pro vaši reklamu již od 50 kč.
Zobrazit formulář pro nákup