Proč uvažovat o dřevostavbě

     Zvažujete stavbu energeticky nenáročného, cenově dostupného a materiálově stále kvalitního domu? V tom případě se s námi pojďte podívat na stále oblíbenější dřevostavby. Stavebnicová technologie a materiál, využívaný pro výstavbu, jsou ekonomicky přívětivé, kvalitou zcela srovnatelné s ostatními typy budov a hlavně časově velmi nenáročné.

Do nové dřevostavby jsem se nastěhoval před 4 měsíci a dodnes jsem nenašel nic, co by mne omezovalo nebo nepříjemně překvapilo. Proto jsem se rozhodl podělit se o zajímavé informace, související s tímto tématem.

    Pro začátek bych rád zmínil, že se nejedná o žádnou chalupu, avšak o zcela typický dvoupatrový dům s celkovou obytnou plochou 112m2. Dobře drží teplo, izolační schopnosti překvapily i mne samotného a úspora, které jsem díky nim dosáhl, mile překvapila. Moderní design vytváří v člověku pocit hrdosti a kvalitní materiál přidává pocit bezpečí. Pravidelně jsem svou stavbu navštěvoval, abych si ověřil průběh a zároveň se i blíže seznámil s technologickým postupem tohoto typu výstavby.

Rychlost stavby

   V dnešní době člověk neustále spěchá. Proto mne velmi mile překvapilo, že od okamžiku získání posledního potřebného povolení a příjezdu prvního dělníka trvala stavba necelý měsíc včetně kuchyně a koupelny. Je známo, že značná část dodavatelských firem nabízí vlastní realizaci, avšak nejedná se o podmínku.

Cena

   Dřevostavba je ekonomicky méně nákladná, přesto však kvalitní a trvanlivá. Díky vynikajícím tepelně – izolačním vlastnostem jen na energiích ušetříte nezanedbatelné finanční částky. Pouze na financích, ušetřených za stavbu domu, jsem ještě první měsíc po předání stihl realizovat bazén a oplocení.

Teplo

   Hned první a velmi citelná výhoda přišla s první zimou. Při vytápění bylo od samotného počátku poznat, že tepelně-izolační vlastnosti doopravdy fungují. Osobně jsem počítal s jistým pozitivním rozdílem, avšak ani zdaleka ne tak citelným.

Bezpečnost

Vzhledem k tomu, že před každým odjezdem na dovolenou se pojistím i „proti tsunami“ mne zajímalo, jak velkou důvěru mohu k domu chovat. Jak jsem již zmiňoval, používaný materiál je velmi  kvalitní, avšak věřím, že může záležet i kvalitě dodavatele stavby. Napadlo mne také, že dřevo patří mezi hořlavé materiály a s tím spojená obava, jak se s tím popere můj domeček. Po dlouhém vysvětlování, v jehož průběhu jsem se dozvěděl, že v zahraničí se dokonce ocelové skelety vysokých budov chrání ještě dřevěnými obklady proti požáru, jsem své obavy zahnal. Jistotu ve mně posílilo také zjištění, že z pohledu požární odolnosti je snažší uhasit právě dřevostavbu a samí hasiči dokáží oheň lépe zvládat.

       Tématu dřevostaveb se budu nadále věnovat nejen na základě vlastních zkušeností, ale také poznatků, zjištění a osobních zkušeností mnoha tisíců spokojených uživatelů dřevostaveb.


Jak bude reklama vypadat?
-
Tato pozice pro vaši reklamu již od 50 kč.
Zobrazit formulář pro nákup