Proč penetrovat zdi před malováním a jak?

Proč penetrovat zdi před malováním? Výhod, proč tuto činnost provést je opravdu mnoho. Mezi ty nejzákladnější a nejvíce známé patří úspora barvy a lepší savost podkladu. Jestliže se pro penetraci rozhodnete, je potřeba znát základní kroky, jak s tímto produktem správně postupovat. Při malování stěn, na které byla použitá penetrace, se ve finále dočkáte mnohem hezčího výsledku. Za nejčastěji používanou značku se považuje Primalex, který patří mezi pozitivně hodnocené produkty.

Proč penetrovat zdi před malováním?

Hlavní důvody, proč penetrovat zdi jsme si řekli. Na druhou stranu není od věci si je připomenout. Při aplikování penetrace se můžete dočkat úspory použité barvy, která vám zbyde na další malování či na menší chybičky. Mimo jiné se v konečném důsledku dočkáte hezčího vzhledu, než kdybyste penetraci nepoužili. Výhod, proč penetrovat zdi před malováním je opravdu mnoho a záleží pouze na vás, zda se pro ni rozhodnete či nikoliv.

penetrace zdi pred malovanim

Příprava podkladu

Ještě, než se pustíte do samotné penetrace zdi před malováním, musíte důkladně a řádně připravit její podklad. Pokud nanášíte nové omítky, budete muset vyčkat po dobu 4 týdnů. To je období, kdy omítka dostatečně vyzraje na aplikování penetrace. Odstraňte starý nátěr, aby aplikování penetrace mohlo být považováno za úspěšné. Máte-li ve zdech různé dírky či praskliny, musíte je co nejrychleji odstranit, například pomocí tmelu. V neposlední řadě očistěte podklad, jedině tak získáte největší účinek při aplikování penetrace.

Posledním bodem je aplikování penetrace

Při aplikování penetrace mějte po ruce potřebné pomůcky, mezi které patří malířská štětka, váleček, brusný papír, folie a páska. Jde o věci, které byste museli mít tak či tak, ať už penetrujete nebo ne. Neprovádějte tuto činnost, jestliže je venku teplota nižší než 4 °C. Pokud tedy počasí odpovídá, můžete se pustit do aplikování. Nemusíte se ničeho bát, jde o velmi jednoduchý proces. Penetraci aplikujete přímo na zdi, jen si dávejte pozor, aby dostatečně vpila do stěn. Penetrace od společnosti PRIMALEX většinou vyžaduje jediný nátěr, nemusíte se tedy bát, že byste u této činnosti strávili celý den.


Jak bude reklama vypadat?
-
Tato pozice pro vaši reklamu již od 50 kč.
Zobrazit formulář pro nákup