I při stavbě domu můžete ušetřit

Stavba domu je stále populárnější, ale jistě i Vy hledáte způsob, jak najít kompromis mezi tím, co chcete, a tím co si můžete dovolit. Výrazně ušetřit na stavbě domu můžete, pokud si ho z velké části postavíte sám, případně s partou šikovných kamarádů.

Ušetřete na stavbě domu

Rodinný dům je dnes možné přizpůsobit opravdu různým požadavkům, ale od těch se odvíjí i jeho konečná cena. Pokud se tedy nechcete zbytečně zadlužovat, zvažte, jaký dům si můžete dovolit. Velkou výhodou jsou dnes hotové projekty, ze kterých si můžete vybírat i na základě konečné ceny, protože se už při výběru dozvíte alespoň přibližnou částku, kterou budete na jeho stavbu potřebovat. Pokud jste již v podobných projektech hledali i ten svůj vysněný, jistě jste zjistili, co všechno má nemalý vliv na cenu samotné stavby. V první řadě je důležité zvážit, jak velký dům potřebujete. Zbytečně mnoho pokojů, nezabírá jen mnoho místa na stavebním pozemku, ale Vás připravuje i o peníze. Myslete proto i na to, čím si dům chcete zařídit, cena nábytku není také nezanedbatelná. A v neposlední řadě si musíte uvědomit, že i velký dům je třeba pravidelně uklízet.

Na stavbě domu zvolte vhodná okna a střechu

Další důležitou položkou, která provětrá Váš rozpočet jsou velká okna. Mít v domě mnoho přirozeného světla, nebo využít i zimní slunce na částečné vyhřívání prostor je dnes hitem, ale jejich cena je mnohem vyšší, než ty, které mají běžné rozměry. Nezáleží tedy jen na tom, zda zvolíte plastové nebo eurookna. Záleží i jejich velikost a systém otevírání. Moderní domy se vyznačují nejen specifickým půdorysem, ale i tvarem střechy. Zvolit tak můžete plochou, ale i šikmou střechu s různými šikminami, či výklenky. Pokud se Vám líbí právě moderní šikmá střecha, je jisté, že si na její montáž budete muset najmout profesionální firmu. Zvýšená cena se však odvíjí i od její komplikované konstrukce. Pokud tedy chcete co nejvíce ušetřit, zvolte klasickou šikmou sedlovou nebo valbovou střechu. V minulosti byly běžné podsklepené domy. Důvodem bylo zejména skladování potravin, či potřebného nářadí, případně byla využívána jako kotelna. V současnosti se však sklepy až tak velmi nevyužívají, ale hlavním důvodem proč se staví stále více domů bez těchto úložných prostorů je zejména jeho vysoká cena. Cena se tak s sklepem může vyšplhat velmi vysoko, ale pokud přece potřebujete sklep a budete jej určitě využívat, řešením může být částečně podsklepený dům.


Jak bude reklama vypadat?
-
Tato pozice pro vaši reklamu již od 50 kč.
Zobrazit formulář pro nákup