Ombré v dětském pokojíčku dodá interiéru novou šťávu

Plánujete změny interiéru v dětském pokoji, protože si o ně řeklo vaše dítě? Máte chuť udělat dítěti radost, ale nevíte jak? Kromě nového nábytku, dekorací a uspořádání pokojíčku vyzkoušejte také nové barvy. Říká vám něco pojem ombré? Pokud ne, jedná se o postupnou změnu odstínů jedné barvy. Ombré v dětském pokojíčku dodá interiéru novou šťávu

Přemýšlíte nad počtem odstínů, aby zeď nebyla přehnaně barevná? Ideální volbou jsou 2 až 3 odstíny, samozřejmě jedné barvy. Nejčastější variantou je světlý, střední a tmavý, který zeď dokončí k dokonalosti. Jakou barvu zvolíte záleží pouze na vás nebo na vašem dítěti. Jestliže máte chlapce, můžete využít modré barvy a u dívky sáhněte například po fialové. Jde pouze o naše doporučení barev podle pohlaví, ale konečné rozhodnutí musíte provést vy.

Stejně jako u normálního malování nezapomeňte zakrýt pomocí lepící pásky místa, která nechcete vymalovat. V případě, že máte na zdi staré vrstvy barvy, pořádně je natřete čistou vodou a chvílí vyčkejte. Jakmile se voda vsákne, začněte starou vrstvu škrábat špachtlí. Po tomto procesu je vhodné zatmelit díry ve zdech a zarovnat všechny nečistoty. Následně se zdi natírají penetrací. Ve finále můžete začít malovat zdi ve stylu ombré.

Jak provést ombré v dětském pokojíčku, aby výsledek stál za to? Doporučujeme vymalovat zeď nejprve jedním odstínem, a to konkrétně tím nejsvětlejším. Vyčkejte na to, až je zeď úplně suchá, abyste mohli postupovat dále. Jako druhý bod přichází rozdělení stěny na tři díly, opět je volba pouze na vás. Jedná se o váš interiér, a právě proto můžete rozdělit zeď například na poměry 50-30-20 % nebo 33-33-33 %. Rozhodnout se také musíte nad tím, jestli budete chtít nejtmavší barvu nahoře nebo dole. Jakmile máte rozhodnuto, pusťte se do střední vrstvy a proces opět opakujte i u posledního odstínů. Z hotové práce budete nadšení nejenom vy, ale především vaše dítě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Tato pozice pro vaši reklamu již od 50 kč.
Zobrazit formulář pro nákup