Nový byt nebo dům od developerů? Buďte opatrní i tady

V Praze je stále nejvyšší zájem o nové byty nebo rodinné domy. Tyto informace vědí i samotní developeři, kteří v předchozím roce prodali více než sedm tisíc bytů. Nový byt nebo dům od developerů? Buďte opatrní i tady. Obyvatelé vidí novostavbu a okamžitě jsou přesvědčení, že se jedná o skvělou volbu. To se časem může prokázat jako špatná volba.

Prověřte si své budoucí sousedy, zvlášť developeři by měli své klienty dobře znát. Zeptejte se za jakým účelem koupili byt jiní klienti, jaké jsou národnosti a jaký je průměrný počet lidí v bytě. Kromě klientů si můžete zjistit informace o developerské společnosti. Na internetu jistě naleznete údaje o postavených projektech, které postavila vámi vybraná developerská firma. Jak jsme již jednou zmiňovali, ne vždy musí být nový byt nebo dům od developerů ta správná volba.

Developerské společnosti svěřují prodej svých postavených bytů ověřeným realitním kancelářím. Prodejci by s vámi měli probrat veškeré důležité body, mezi které samozřejmě patří i údržba nemovitosti. Do údržby nemovitosti patří veškeré měsíční náklady, které budete hradit vy, jakožto potenciální zájemce. Co patří do měsíčních nákladů nemovitosti? Například poplatky za vodu či teplo.

Na sociálních sítich se můžete poptat přímo klientů, kteří zakoupili byt od developerské společnosti, nad kterou právě uvažujete. Jak jsme již jednou zmiňovali, prověřte si co nejvíce developerskou společnost. Jedná se o koupě nového bytu nebo domu, který by vám měl sloužit po celý život. Nezůstávejte rozhodně pouze u developerského projektu, ověřit byste si měli i samotné prodejce. To znamená, že byste si měli vyhledat recenze realitní kanceláře, která má prodej bytů na starost.

Určitě nám dáte za pravdu, že důležitým faktorem při výběru je lokalita stavby. Jednoduše si na mapách vyhledejte, jaké jsou možnosti v blízkosti bydliště. Jestli je v blízkosti bydliště práce, pokud se do Prahy stěhujete z jiného města. Jestliže máte děti, podívejte se na školky, školy a dětská hřiště. Informovat se můžete také o budoucích stavbách v okolí, což je pro mnoho lidí důležité, každý uvítá svůj klid. Jste vlastníkem automobilu? Jistě vás budou zajímat parkovací místa před bydlištěm.

V okolí svého bydliště vyžadujete bezpečnost, zvlášť pokud máte děti, které pouštíte ven. Poptat se opět můžete v některých skupinách na facebooku, kde vám o dané lokalitě prozradí nejdůležitější body. Dnes není problém zadat lokalitu na internet, kde vám vyjedou předchozí události.

Další zajímavé články:


Jak bude reklama vypadat?
-
Tato pozice pro vaši reklamu již od 50 kč.
Zobrazit formulář pro nákup