Nedostatek nemovitostí na prodej

V České republice je nedostatek nemovitostí na prodej a není se čemu divit. Ceny nemovitostí stále rostou a majitelé si je tak nechávají delší dobu, aby zvýšili prodejní cenu. Jiná skupina majitelů si nemovitosti chtějí nechat pro svou rodinu. V Praze je průměrná prodejní doba na nemovitost, která je správně nastavena kolem 14 dnů. Realitní kanceláře tak nemají co nabídnout všem svým klientům.

Ještě pořád je poměrně obrovský zájem o nákup nemovitostí a zájemci se tak snaží nakoupit ještě před zvýšováním úrokových sazeb a podmínek. Bude realitní trh tížit nedostatek nemovitostí na prodej i po změně hypotečních podmínek? V říjnu čekají hypoteční úvěry nové mnohem přísnější podmínky pro schválení. Jaký to bude mít dopad na ceny nemovitostí a na celkový zájem o hypoteční úvěry? S jistotou můžeme říct, že zpřísnění pravidel České národní banky se dotkne výrazně trhu s nemovitostmi. Na hypoteční úvěr s podmínkami, které se chystají nedosáhne o mnoho více Čechů než doposuď. Banky navíc lákají svoji poslední vlnu klientů na stabilní úrokové sazby. U některých bank došlo v červnu dokonce ke snižování úrokových sazeb.

Pokud je nabízená nemovitost v Praze a nachází se ve výborné lokalitě, mohou realitní makléři očekávat hned několik zájemců. Jak probíhá takový obchod? Jednoduše, v takovém případě se se snaží realitní makléři hrát pro své klienty. Nemovitost nabídnou zájemci, který je ochotný zaplatit nejvyšší částku a není se čemu divit. Jestliže by realitní makléři prodali nemovitost prvnímu zájemci, nemohli by se považovat za profesionály.

Služby si objednávají majitelé nemovitosti a tak je správné prodat jejich byt nebo dům za nejvyšší nabídku. Realitní makléři využívají propagaci nemovitostí formou Open House. Co je to Open House? Open House kampaň se poprvé objevila v USA a jedná se o pozvání všech potenciálních zájemců na prohlídku rodinného domu. Na místě se poté mohou vážní zájemci přehazovat v konečné prodejní ceně. V České republice je možné narazit na několik úspěšných akcí Open House, kdy se cena nemovitosti zvýšila až o 20 %.

Další realitní články


Jak bude reklama vypadat?
-
Tato pozice pro vaši reklamu již od 50 kč.
Zobrazit formulář pro nákup