• Home »
  • Bydlení »
  • Dostali jste nabídku od realitního makléře na prodej nemovitosti bez provize? Buďte opatrní

Dostali jste nabídku od realitního makléře na prodej nemovitosti bez provize? Buďte opatrní

Prodáváte nemovitost a telefonoval vám realitní makléř s nabídkou, že by rád prodával vaší nemovitost a provizi si připočte k ceně? Říká vám o výhodách ohledně provize, kterou díky zvýšení ceny zaplatí kupující? Buďte opatrní, většinou se nejedná o kvalitního realitního makléře. Přiznejte si, že člověk nepracuje zadarmo a nenabízí své služby takovým způsobem.

Triky mohou být od realitního makléře v některých případech nekalé a neprofesionální. Nekvalitní realitní makléři nemají problém zajít až za hranici slušného obchodování. Většinou z důvodů vlastního zisku. V žádném případě jim nejde ani tak o vás, jako o to, prodat co nejrychleji nemovitost.

Představte si, že má vaše nemovitost reálnou hodnotu 2 milióny korun a za tuhle cenu to nabízíte na internetu. Čekáte na potenciální zájemce a v tom se vám ozve realitní makléř s nabídkou, jestli nemáte zájem o jeho služby, za které byste neplatili vy, ale kupující a tak zvýší cenu na 2,1 miliónů korun. Majitelé na tuhle fintu často skočí a podepíší s realitním makléřem smlouvu, a to mnohdy bez toho aniž by si pořádně přečetli obsah.

Ve smlouvě bude sepsáno, že má realitní makléř při neúspěšném prodeji právo upravovat cenu dle svého uvážení. Protože je cena nemovitosti momentálně nastavená na vyšší, než je její skutečná hodnota. S největší pravděpodobností se nemovitost tedy neprodá. Realitní makléř udělá další kroky k rychlejšímu prodeji a tím je právě snížení ceny, ale pozor! Provize je v ceně stále připočítána a vy si tak myslíte, že provizi pořád platí kupující.

Kromě toho se vám může stát, že služby jednoduše nebudete moci reklamovat, protože se svým způsobem jedná o služby zdarma. Určitě s námi budete souhlasit, že máte právo na reklamaci služby či zboží, ale v takovém případě není co reklamovat, protože slevu vám realitní makléř z nulové provize poskytnout nemůže. Doporučujeme vám, abyste služby nekvalitního realitního makléře, který tyto praktiky provádí odmítli.

Další zajímavé realitní články:


Jak bude reklama vypadat?
-
Tato pozice pro vaši reklamu již od 50 kč.
Zobrazit formulář pro nákup