Jak zpomalit elektroměr legálně a bez rizik?

Zalekli jste se vašeho posledního účtu za elektřinu a chcete s tím něco udělat? Děláte správně! Elektřina má tendenci zdražovat a čím dál větší množství spotřebičů v domácnosti peněžence zrovna nepomáhá. Přitom dnes existují poměrně snadné možnosti, jak snížit spotřebu elektřiny pohodlně, eticky a především legálně.

Ačkoliv může někoho napadnout jít cestou, která je nečestná a ilegální, existuje zde mnoho způsobů, jak snížit snížit poplatky za elektřinu jednoduše tím, že snížíme její odběr. Pro úspory v řádech stovek až tisíců korun přitom nemusíme chodit daleko. Ještě před pár lety se investice do LED osvětlení vracela spíše v dlouhodobém horizontu. Dnes jsou LED žárovky a další světelné zdroje na bázi Light Emitting Diode natolik žádané, že si poptávka vynutila i dostatečnou nabídku a pořizovací náklady se výrazně snížily. Návratnost investice do výměny světelných zdrojů v celém bytě se dnes vrátí velmi rychle. Není přitom nutné měnit celá svítidla, neboť nabídka se přizpůsobila i požadavkům na patice, které jsou v domácnostech běžné.

Zapomínáte zhasínat? Žádný problém.

Film už začal a v kuchyni se ještě svítí. Co s tím? Popravdě, ne vždy se nám chce vstát a jít pozhasínat. Přitom svícení “pánu bohu do oken” je velmi rozšířený zlozvyk. Vždyť i královská rodina trpí stejnou poruchou. Nejen královna Alžběta II., ale i Princové Harry a William chodí po Kensingtonském paláci a vášnivě zhasínají světla. Ano, šetření se nevyhýbá ani jim. Nemusíte však být královská rodina ani nemusíte žít v paláci, abyste mohli něco udělat pro svoji peněženku i Zemi. Pohybová čidla nejsou v běžné domácnosti zrovna běžný doplněk a nemusí být ani praktická i s ohledem na instalaci.

Existují však i jiné možnosti, jak po sobě zhasínat komfortně. Chytrá domácnost nabízí všemožné příležitosti ke kontrole spotřeby energií. Jednou z nejjednodušších možností je kromě samotných zdrojů světla vyměnit vypínače a nahradit je chytrými vypínači s připojením k WiFi síti. Poté stačí zadat povel vašemu chytrému telefonu nebo domácímu asistentovi Alexa a celý dům se může ponořit do tmy, aniž byste museli opouštět své pohodlné křeslo.

Úspora ze svícení může být překvapivě vysoká

Možná si řeknete, že zase tak často nesvítíte a nemá smysl vyměňovat světla v celé domácnosti, když svítíte jen pár hodin denně. Nic není dále od pravdy. Každá hodina se počítá. Spotřeba běžných žárovek i úsporek, které dlouho startují je ve srovnání s LED žárovkami prostě a jednoduše nevýhodná. Při zachování světelného výkonu se můžete dostat na násobně nižší příkon. Jedna běžná 60W žárovka se dá nahradit jednou 9W žárovkou se stejným světelným výkonem. Při orientační ceně elektřiny 4 Kč / KWh a průměrné době svícení 6 hodin denně se za rok dostanete na úsporu blížící se 500 korunám, za což se dnes dají vyměnit všechny žárovky v běžně velkém bytě. Jednoduchá výměna světel a pohodlné zhasínání dokáže zpomalit jakýkoliv elektroměr legálně, levně a snadno.

Jak při omezování nákladů na elektrickou energii postupujete vy? 
Úspora je parádní odměnou za šetření elektrickou energií, což prospívá i životnímu prostředí. A to se vyplatí.Jak bude reklama vypadat?
-
Tato pozice pro vaši reklamu již od 50 kč.
Zobrazit formulář pro nákup