• Home »
  • Zahrada »
  • Jak zlikvidovat mravence na zahradě – řešením je přírodní i umělá cesta

Jak zlikvidovat mravence na zahradě – řešením je přírodní i umělá cesta

Jak zlikvidovat mravence na zahradě, jestliže vám brání v zahraničení? Mnozí z vás to možná znají, chcete mít na svojí oblíbenou činnost klid a najednou během práce naleznete mraveniště. V případě, že jsou opravdu po celé zahradě, ať už v záhoncích nebo květináčích, je potřeba se jich rychle zbavit. Rozhodně se nedoporučuje, abyste dané místo začali ničit násilnou formou. Ničemu by to nepomohlo, protože tímto způsobem nedokážete nikdy zničit stoprocentní počet škůdců.

Jak zlikvidovat mravence na zahradě?

Buď to můžete sáhnout po drahých přípravcích, které si hravě poradí s mravenci nebo si vystačíte se surovinami, které máte doma. Volba záleží čistě na vás, otázkou je, kolik jste ochotní investovat do zničení nebo přesunu mravenišť. Někteří majitelé zahrad tento problém vůbec neřeší, to se však může ukázat jako velký problém. Mravenci mají tendenci se rychle rozmnožovat, což se může časem projevit jako velká chyba. Jakmile se totiž rozrostou po celé zahradě a záhoncích, bude vám to znepříjemňovat všechny zahradnické činnosti. Nenechávejte to na poslední chvílí. Čím dříve se mravenišť a mravenců zbavíte, tím lépe.

Mravenci nepatří mezi skupinu živočichů, kteří by na zahradě způsobovali problémy, není však příjemné je tam mít. Vaším úkolem je pouze docílit toho, aby se mravenci přesunuli jinam. Nejedná se o nic složitého, v jednoduchosti jím musíte ukázat, že se neubytovali na vhodném prostoru. Mravenci jsou živočichové vyhledávající suché místa. Tato informace může být pro vás výjimkou. Napusťte konvice vodou a po zalévání rostlinek to namiřte na poškozená místa. Pokud budete tuto činnost opakovat, mravenci rychle pochopí, že se jedná o místo, které není určené pro ně.

Voda nepomáhá? Přípravky jsou dalším řešením

Jak zlikvidovat mravence na zahradě, pokud jím voda nestačila? Sáhnout můžete po přípravcích, které jsou určené na zahrady proti výskytu a odstranění mravenců. Nemusíte se bát, že by vám kvůli těmto přípravkům umřeli veškeré rostlinky. Výrobci mysleli na tyto problémy, a tak jsou tyto výrobky zcela neškodné. Na závěr bychom chtěli dodat, že při používání těchto produktů si vždy přečtěte návod na používání daný výrobcem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Tato pozice pro vaši reklamu již od 50 kč.
Zobrazit formulář pro nákup