• Home »
  • Interiér »
  • Jak zamezit rosení oken během zimního období, kdy tímto problémem trpí téměř každá domácnost

Jak zamezit rosení oken během zimního období, kdy tímto problémem trpí téměř každá domácnost

Během zimní sezóny většinu domácností trápí orosená okna. Jestliže je budete ignorovat a považovat je za zcela normální, čekají vás nepříjemné plísně. Pokud si myslíte, že příčinou orosených oken je špatná výroba či následná instalace, mýlíte se. Problém byste měli hledat spíše u sebe, protože příčinou není nikdo jiný, než vy samotní. Víte, jak zamezit rosení oken? Jestliže ne, nevadí! V dnešním článku se vám budeme snažit pomoct, jak správně větrat a zbavit se tak orosených oken.

Jak zamezit rosení oken v domácnosti?

V první řadě musíte pochopit, proč vůbec k orosení oken dochází. Je to způsobováno tím, že je vzduch nasycen vodními parami a během chvíle se rapidně sníží teplota. Právě z tohoto důvodu musíte během zimního období častěji větrat. Tím nemyslíme, abyste v bytě či domě umrzli. K omezení orosených oken vám postačí větrání v délce 3 až 5 minut. Tento proces totiž zamezí kondenzaci vodních pár a tím se okna nebudou rosit. Pusťte tedy do své domácnosti chladný vzduch a zabraňte tak vzniku plísní, která se může vytvořit z orosených oken.

Větrat, větrat a zase větrat

I když jsme vám o větrání psali ve druhém odstavci, není na škodu to neustále připomínat. Za pravdu nám rozhodně dají obyvatelé, kteří se již s plísněmi od orosených oken mohli seznámit. Zbavit se totiž těchto problémů nemusí být následně vždy jednoduché. Nenechávejte tedy nic náhodě a každé ráno a odpoledne si do bytu nebo domu pusťte chladný vzduch. Nevětráním navíc nevznikají pouze plísně, ale mohou se ničit i okenní rámy. To ovšem nepoznáte během jednoho či dvou let, ale v horizontu několika roků.

Dekorace mohou škodit

Dekorace v tomto případě mohou spíše uškodit, i přes to, že vypadají nádherně. Mluvíme především o různých okenních dekoracích, mezi které patří žaluzie, záclony či závěsy. Jestliže máte na oknech žaluzie, doporučujeme vám, abyste je po celý den měli vytáhnuté nahoře. Tyto opatření platí o to více, jestliže se u vás v domácnosti nachází dítě s astmatem. Jemu by plísně v bytě nebo domě mohly způsobovat nepříjemné záchvaty, které by mohly mít negativní vliv na jeho zdraví. Článek vás v krátkosti seznámil s tím, jak zamezit rosení oken.


Jak bude reklama vypadat?
-
Tato pozice pro vaši reklamu již od 50 kč.
Zobrazit formulář pro nákup