Jak vytapetovat pokoj snadno a svépomocí

Tapetování se v poslední době vrací zpátky do módy, bohužel mnoho majitelů už nezvládne vytapetovat svůj pokoj. Jestliže tedy chcete začít tapetovat, v první řadě si o tom budete muset něco nastudovat. Jak vytapetovat pokoj bez pomocí odborníků a ušetřit tak finanční prostředky a čas? Společně se na toto téma podíváme. Od doby, kdy byly tapety hitem uběhlo již několik let, a tak se dnes setkáte s velmi povedenými kousky.

Jak vytapetovat pokoj?

Před samotným návodem je potřeba si vybrat konkrétní tapetu. Ta se může vždy lišit podle materiálu, motivu a lepení. Nejjednodušším způsobem pro lepení jsou tapety vliesové, které jsou vhodné především pro začátečníky. Co se týče cenové relace, počítejte s tím, že si za tento druh tapet připlatíte o něco více financí než za papírové. Na druhou stranu, jestliže plánujete vytapetovat celý byt nebo dům, může vám to být zcela jedno. Konec konců byste peníze utratili i za barvy, v případě, že byste nezvolili tapety.

Přesný postup

Stejně jako při malování je nutné se prvně věnovat zdem. Ty by měly být očištěny a zbaveny všech mastnost, které se mohou na nich nacházet. Zvlášť v dětském pokoji platí tohle pravidlo o to více. Děti rády na zeď sahají a podle toho pak nejspíš také vypadá. Jakmile budete mít tuto fázi za sebou, můžete přejít na nanášení lepidla. To provádějte na suchou zeď, pokud tedy na čištění využíváte mokré přípravky, vyčkejte. Po nanesení lepidla můžete začít opatrně pokládat tapety.

Jak tapetovat?

Pro jistotu vám sdělíme, že byste měli rozhodně začít od okna a zároveň od vrchu. Tapeta bude s největší pravděpodobností zabalená v pásech. Uchopte tedy pokaždé po jednom kusu a lepte s velkou pečlivostí na zeď. Lepidlo používejte speciální, které je určené pro váš druh tapet. V žádném případě se na tapety nehodí obyčejná lepidla, která pořídíte v papírnictví a jsou určena pro děti. Na závěr vás chceme varovat, na tapetě se mohou začít tvořit bublinky. Ty omezíte pomocí válečku, kterým budete po tapetě přejíždět. Jedná se o krátký návod, jak vytapetovat pokoj. Pevně věříme, že si s tím hravě poradíte i vy.

Další zajímavé články:


Jak bude reklama vypadat?
-
Tato pozice pro vaši reklamu již od 50 kč.
Zobrazit formulář pro nákup