Jak vybrat pozemek pro stavbu domu

Rodinný dům je snem asi většiny z nás. Z hlediska ceny se však spíše vyplatí koupit pozemek a dům si postavit, jak řešit rekonstrukci staršího domu.

Pokud jste ho zdědili po příbuzných, je výhodou zejména úspora prostředků, které byste jinak museli investovat do jeho koupě. Pokud tuto možnost nemáte a musíte se postavit na vlastní nohy, je výhodnější pokud se rozhlédnete po pozemku. Starší domy jsou většinou prodávány za nepříliš výhodné ceny a navíc se musíte vypořádat i s nešťastnou dispozicí pokojů. Vyžadované jsou tedy převážně velké zásahy, které je třeba do domu ještě investovat.

Jak vybrat pozemek pro stavbu domu

Nové projekty domů jsou promyšlené a spíše šetří prostor i prostředky, právě proto Vás vyjde nový dům stejně, jako koupě a opravy starší stavby a budete mít skutečně nový domov. Než se však rozhodnete pro projekt, je potřeba si vyhledat pozemek. Právě od jeho umístění a tvaru je třeba zvolit správný projekt rodinného domu.

I jeho koupi byste však měli věnovat zvýšenou pozornost, jinak se Váš vysněný dům, může proměnit v noční můru. V první řadě hledejte lokalitu, která by Vám vyhovovala, myslete i na vzdálenost od města, neboť bude třeba docházet i na nákupy a k lékaři. Vybrané pozemky si prohlédněte osobně. Uděláte si tak lepší přehled o tom, kde a jak byste mohli bydlet. V úvahu však berte i případné sousedy, se kterými budete muset vycházet roky.

Nejde-li o pozemek ve vesnici, ověřte si plán města, či obce, zda se v blízkosti neplánuje výstavba dálnic, skládky, či spalovny odpadů. Velmi snadno by se totiž vaše klidné prostředí změnilo na vážný problém pro Vaše zdraví. Pokud v okolí ještě žádné stavby nestojí, informujte se io inženýrských sítích a přístupové cestě. Jsou pro Vás nezbytností a cena se odvíjí zejména od vzdálenosti, kterou budete potřebovat. V tomto případě si ověřte i majitele příjezdové cesty, abyste se ke svému domu dostali bez problémů.

Abyste mohli bydlet, nezapomeňte ani na pitnou vodu. Pokud není v dosahu kanalizace a vodovod, případně se v blízké budoucnosti neplánuje, nejdříve si prověřte kvalitu spodních vod a vyřešte studnu.

Myslet byste však měli i na možné riziko povodní, či sesuvů půdy. I o tom je slyšet stále víc, proto si prověřte, zda Vašemu vybranému pozemku nehrozí podobné živelné pohromy. Do podobných průzkumů sice budete muset investovat, ale takto můžete zabránit tomu, že o svůj postavený dům přijdete celkem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Tato pozice pro vaši reklamu již od 50 kč.
Zobrazit formulář pro nákup