Jak vybrat novou lednici

Stojíte uprostřed kuchyně a zamyšleně díváte na svou několikaletou chladničku, která pomalu dožívá. A stále váháte. Nastal už ten správný čas na její výměnu? V duchu si namlouváte, že by mohla ještě nějaký ten rok vydržet a koupi nové stále odkládáte. Chladnička Vám přestane fungovat a Vy jste nuceni koupit si rychle novou. Jak ale vybrat takovou, která by byla do Vašeho domova nejvhodnější?

Jak si vybrat novou lednici

Jelikož jde při koupi nové chladničky o dlouhodobou a poměrně vysokou investici, její výběr rozhodně nepodceňujte. Pokud nemáte doma samostatný mrazák, tak je samozřejmě volbou číslo jedna chladnička s mrazákem. Je třeba se rozhodnout, zda budete mít ledničku volně položenou, nebo si vyberete vestavěnou. Vše závisí na prostorové dispozici Vaší kuchyně. Chcete-li mít ledničku zakomponovanou do kuchyňské linky, tak si musíte zvolit vestavěnou. Důležité při jejím výběru je pozorně si přečíst základní parametry uvedené na štítku.

Klíčovým ukazatelem je spotřeba chladničky

Protože chladnička bývá spuštěna prakticky nepřetržitě, měli byste si v první řadě spočítat náklady na její provoz. Informace o její spotřebě najdete v údajích od výrobce. Všimněte si označení chladniček do energetických tříd. Upřednostněte chladničky třídy A a vyšší. Ty modely, které jsou označeny symbolem A + nebo A ++ mají až o 25 procent nižší spotřebu než tradiční A. Nezapomínejte ani na její barevné provedení, aby Vám ladila s vybavením kuchyně. Hlavně pokud bude volně položená a nebude zabudovaná v kuchyňské lince. Při výběru vhodné chladničky si všímejte i jaké má vnitřní vybavení a ergonomii. Velmi zajímavou a jistě praktickou funkcí moderních chladniček, kterou jistě oceníte, je zabudovaný beznámrazový systém chlazení, tzv. No Frost systém. Chladnička si sama kontroluje a řídí vytváření a rozpouštění námrazy. Nejvyšší modely jsou navíc vybaveny i LCD displejem a TV tunerem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Tato pozice pro vaši reklamu již od 50 kč.
Zobrazit formulář pro nákup