Jak si udělat zahradní jezírko?

Nějaká práce se na domě nebo v zahradě najde vždy. A když už opravdu nemáte co dělat, vybudujte si vlastní zahradní jezírko. Je to složité? Není to nic, co by člověk, který umí chytit do ruky lopatu, nedokázal udělat. Kde začít a jak postupovat? To se dozvíte v dalších řádcích.

Vyberte správné místo pro zahradní jezírko

Není to tak jednoduché, nemůžete začít kopat kdekoliv. Tedy můžete, ale nedoporučuji vám to. Vyberte si takové místo, které není celý den ve stínu a ani na slunci. Ať na jezírko svítí slunce jen několik hodin denně. Snažte se ho umístit dál od stromů. Jednak by vám do něj padalo listí či jehličí a zároveň by jej mohly poškodit kořeny. A nezapomeňte ho dát tam, kde se na něj budete moci dívat a budete mít z něj radost.

Předtím než začnete kopat zahradní jezírko

Předtím než začnete kopat je důležité odpovědět si na několik otázek. Jaké velké chci jezírko? Z jakého materiálu ho chci mít udělané? Velikost jezírka závisí hlavně na velikosti vašeho pozemku. Takže odpověď na tuto otázku by měla být: „Přiměřeně velké.“ A co se týče materiálu? Můžete si vybrat jezírko vystlané fólií, nádrž nebo jezírko s betonovým dnem. Nejjednodušší a zároveň nejlevnější je vyrobit si jezírko s dnem vystlaným fóliemi.

Budování zahradního jezírka

Po tom, co jste se rozhodli pro místo a materiál, ze kterého bude jezírko, můžete se pustit do kopání. Myslete na to, že jezírko by mělo být při okrajích mělčí a ve středu by mělo dosahovat hloubku minimálně jeden metr. Rozhodli jste se pro fólii? Dejte si pozor, aby na dně nezůstaly žádné ostré kameny, které by ji mohly roztrhat. Povybírejte je a ostré hrany dna zaoblete. Fólie by měla na břehu přesahovat přibližně 50-70 cm a musíte ji tam pevně uchytit. Nejlepší je zatížit fólii kameny nebo hlínou. Na dno jezírka dejte speciální substrát smíchaný s kameny a začněte vysazovat rostlinky. Až když budete mít vysazené rostlinky, začněte postupně napouštět jezero vodou. Když chcete mít v jezírku i ryby, neměli byste zapomenout na filtr. Co říkáte? Stojí tato krása za den námahy?

Další zajímavé články:


Jak bude reklama vypadat?
-
Tato pozice pro vaši reklamu již od 50 kč.
Zobrazit formulář pro nákup