Jak pěstovat brambory

Máte rádi domácí potraviny, baví vás pěstovat, nebo jen chcete ušetřit peníze? Pokud ano tak pro vás máme ideální tip na nenáročné pěstování velmi oblíbené přílohy.

Brambory se snadno pěstují, po původním zasazení nevyžadují téměř žádný čas a sami ucítíte rozdíl v chutnosti oproti kupovaným.

Spojte povinnost s užitečností

Jistě spousta z vás využívá posekanou trávu na hnojení, brambory tento typ hnojiva také velmi ocení. Posekanou trávu přistýlejte, udrží vlhkost a teplotu, zároveň v moment rozkladu slouží jako zdroj živin. Vhodný způsob je brambory sázet do „hrobečků“ ve vzdálenosti 30 cm mezi sebou. Avšak pokud máte možnost, je lepší vysazovat do brázd v řádku s mezerami 60 cm. Po každém vyklíčení listu je vhodně překrýt nánosem čerstvě posekané trávy pro zachování jejího efektu. Je nutno podotknout, že brambory by neměly být sázeny na stinných místech, v blízkosti vody či na strmých lokacích.

Co když nemám na zahradě místo?

Nemáte dostatečně velkou zahradu, nebo ji máte okrasnou zahradu, kterou si nechcete esteticky pokazit? V tom případě můžete brambory zasadit do pytle, sudu či kýble. Vegetační pytel je k dostání v zahradnictví, sud použijte, jaký máte k dispozici a kýbl stačí například starý od barvy. Doporučujeme sehnat si koňský či kravský hnůj máte-li možnost. Promícháme se zeminou a klidně i kompostem.

Nádobu či pytel zaplňte míchanou směsí zeminy, hnoje a kompostu. Nechte si však zhruba čtvrtinu volnou. Na směs položíme již připravené (naklíčené) brambory, ideálně tři až pět kusů, následně je zasypte opět trochou směsi. Pravidelně zaléváme, je vhodné udělat i otvory na odtok přebytečné vody. Jakmile objevíte první listy, je třeba doplnit směs o slabou vrstvu. Proces opakujeme dle objemu nádoby. Před pěstováním je třeba zjistit délku vegetační doby pro správný čas sklizně. Správný čas lze však určit dle uschlé natě. 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Tato pozice pro vaši reklamu již od 50 kč.
Zobrazit formulář pro nákup