Jak na bezproblémové stěhování

Jak už si většina z nás vyzkoušela, všichni víme, že se nelze přestěhovat jen tak ze dne na den. Celý proces si musíme předem perfektně připravit a naplánovat, aby nevznikl chaos. Chcete vědět jak na bezproblémové stěhování?

Příprava je nejdůležitější

Ze všeho nejdřív je zapotřebí si vybrat vhodnou stěhovací firmu. Opět vybírejte s rozvahou, a ne pouze podle ceny. Zkuste dát na rady kamarádů, známých nebo rodiny, určitě s tím už někdo zkušenosti měl. Pokud ne podívejte se na internet a přečtěte si nejrůznější diskuze, kde své postřehy píšou přímo lidé, kteří už někdy stěhovacích služeb využívali.

Co vám nejvíce pomůže při stěhování?

Veškerý váš nábytek je nutno vyklidit. To znamená, že se vyklízí nejrůznější skříně, komody, šuplíky, stolky, poličky a mnoho dalšího. Ze skříní a obývacích stěn je také nutno odstranit přímo poličky, aby se při stěhování neponičily. Aby se vaše věci nepoškodily můžete využít například krabice či igelitové pytle.

Využití krabic

Křehké věci je zapotřebí dát do krabice, která se nesmí přeplnit, aby se neprotrhla. Do největších krabic je proto důležité dávat lehké věci, jako například peřiny či oblečení. Mezi tyto měkké věci lze jednoduše schovat to, co je lehce rozbitelné. Důležité také je si pečlivě označit všechny krabice, ať je jejich vybalování snazší. Kde krabice sehnat? Na stěhovaní celého bytu je zapotřebí sehnat alespoň 50 krabic. Ty si můžete zapůjčit například přímo od stěhovací firmy.

Igelitové pytle

Pokud však neseženete přímo krabice, můžete na balení využít igelitové pytle. Určitě víte, že igelitové pytle toho nevydrží tolik, jako krabice, proto je nutné dodržovat pár pravidel. Mezi nejzákladnější pravidlo patří to, že se do pytlů nevkládá nic ostrého, co by pytel mohlo protrhnout. Dále pak se do igelitových pytlů nedávají těžké věci a křehké předměty, které by se mohly rozbít. Pokud máte pytle naplněné pak už je zapotřebí je jenom zavázat. Důležité je z nich odstranit přebytečný vzduch.

Další tipy pro bezproblémové stěhování

Knihy, sešity a nejrůznější papíry můžete svázat provázkem. Pokud stěhujete lednici, je zapotřebí ji zavčasu rozmrazit a poté ještě vytáhnout poličky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Tato pozice pro vaši reklamu již od 50 kč.
Zobrazit formulář pro nákup