Dřevěná podlaha s přírodní úpravou

Dnes se zaměříme na přírodní úpravu dřevěných parket.

S extrémním rozšířením chemických látek v našem prostředí a okolí se také stále více zabýváme otázkou zdravotní nezávadnosti. Dřevěná podlaha vám při správné úpravě a péči vydrží téměř navždy.

Dřevěná podlaha musí být zdravotně nezávadná

Pro sebe i svou rodinu chceme nejen hezký a útulný domov, ale stále více se snažíme omezovat i umělé látky v naší blízkosti.

Pokud máte malé děti, jistě víte o čem mluvím. Vše chytají a dávají do úst, a tak je naše obava z nebezpečných látek opodstatněná. Pokud tedy máte strach z laku na své dřevěné podlaze, můžete jako finální úpravu zvolit nátěr na bázi oleje, případně oleje a vosku. Docílíte tak navíc i přirozeného vzhledu, protože olej pronikne hluboko do dřeva. I když olejová úprava není tak odolná vůči oděru jako lak, přece jen se neodlupuje, nepraská a i škrábance jsou méně viditelné.

Případné opravy jako například po spadlých předmětech se také dají jednoduše udělat, což při lakované dlažbě není možné, protože by tato místa bylo ihned vidět. Takováto podlaha je náchylnější na údržbu, a pokud se rozlitá tekutina neutře hned, zůstávají po ní nepěkné skvrny. Pokud však použijete olej s voskem, tím dřevo impregnuje a povrch je tak více chráněn. S voskem tak bude Vaše podlaha odolnější.

U tohoto typu povrchové úpravy je však třeba dbát na správné ošetřování. Stačí je jen zamést, či vysát, dbejte však na měkké štětiny a speciální nástavce na dřevěné podlahy. Při čištění dbejte na vhodný výběr čisticích prostředků, ale i hadry a mopy by měly být z mikrovlákna. Podlahu je vždy třeba setřít do sucha, jinak ji vlhkost škodí.

Údržba dlažby s olejovou úpravou je tedy náročnější, ale je na Vás, zda dáte přednost jednoduchému čištění, nebo zdravotní nezávadnosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Tato pozice pro vaši reklamu již od 50 kč.
Zobrazit formulář pro nákup