Dodavatel plynu a elektřiny – pozor na podvodné jednání

Měníte svého dodavatele plynu či elektřiny a nevíte si rady, jak tento proces dotáhnout do úspěšného konce? Pokud jste si změnu vybrali dobrovolně, z největší pravděpodobností asi víte, co děláte. Jestliže váš však navštívili podomní obchodní zástupci, buďte opatrní, můžete totiž velmi tvrdě narazit. V České republice se pořád nachází dostatečné množství podvodníků v tomto oboru. Obyvatelé tak snadno spadnou do problémů, aniž by věděli za co. Jak by měl vypadat správný dodavatel plynu a elektřiny?

Brouzdáte po internetu a sledujete ceny plynu a elektřiny u všech společností? Neděláte příliš dobře. Jistě hrají ceny těchto služeb velkou roli, ale pozor byste si měli dávat také na recenze společnosti a skryté poplatky. Pořádně si přečtěte smlouvu a zjistěte si veškeré informace o tom, jaké hrozí sankce za ukončení smlouvy. Na trhu můžete narazit na společnosti, které vám dají přečíst smlouvu, která vypadá velmi dobře. Problém je v odstavci, kde je napsáno, že více informací naleznete v obchodních podmínkách na internetových stránkách. Mnoho zájemců si však obchodní podmínky už nepřečte, a právě tento krok je do budoucna tím chybným. Dodavatel plynu a elektřiny často využívá nekalé praktiky k podpisu smlouvy.

Nejhorší jsou obchodní zástupci, kteří se nebojí přijít až k vám domů. K tomu, aby vás přemluvili často využívají dárky, které rozdávají zdarma. Pozor! Jedná se o další trik, dárek přestává být dárkem v případě, že odstoupíte od smlouvy. Nejčastějším dárkem jsou žárovky, které vás po odstoupení smlouvy vyjdou až na 2.000,- Kč. Dárek není ovšem jediný způsob, jak prodejci získávají váš podpis. V České republice se zaznamenávají případy, kdy se obchodní zástupci vydávali za stávající dodavatele. Ve dveřích vám sdělí, že by vám chtěli upravit smlouvu, protože si váží vaší věrnosti. Ve finále se dozvíte, že jste podepsali novou smlouvu.

Obchodní inspekce radí, abyste v žádném případě jakékoliv dárky neplatili. Dárek můžete jednoduše vrátit v zákonné lhůtě. Zákonná lhůta trvá 14 dní a běží od podpisu smlouvy, kdy můžete bez udání důvodů odstoupit od uzavření obchodu.

Další zajímavé články:


Jak bude reklama vypadat?
-
Tato pozice pro vaši reklamu již od 50 kč.
Zobrazit formulář pro nákup