Dětský pokoj – na co brát ohled

Vybavení dětského pokoje je jedna ze složitějších záležitostí. Musíme se zaměřit na design, využití prostoru, dostatek úložného prostoru a zároveň vybírat tak, abychom nemuseli dle potřeb dítěte měnit nábytek každé tři roky.

Určitě je hezké a pro dítě „úžasné“ pokud mu uděláte pokojíček ve stylu závodníka, nebo princezny. Myslete však na to, že časem o tento design dítě ztratí zájem, nebo v horším případě se za něj bude i stydět. Proto si určitě dvakrát promyslete, který design zvolíte.

Kvalita a bezpečí

První roky života vaše dítě tráví čas převážně ve svém pokoji. Je tedy nutné vybírat zdravotně nezávadný, ale zároveň kvalitní materiál. Zároveň je třeba myslet na to, že vaše dítko určitě bude experimentovat, takže volba snadno udržovatelného materiálu není zrovna od věci. Určitě nic nepokazíte, pokud se vyhnete materiálu, který zadržuje prach. Pozor také na typ barviva, aby při častém kontaktu s ním nemohlo dojít k toxickým účinkům. Vhodný materiál podlahy pak bývá dřevo, nebo marmoleum.

Barvy pokoje

Doporučíme určitě světlé barvy, které nejen že opticky zvětší prostor, ale budou také dítěti dodávat pozitivní náladu. To však nemusí znamenat, že pokoj bude vzhledově nudný, barvy můžete kombinovat, ideálně střídat tak, aby vytvořili zajímavý kontrast.

Postel

Postel je jedna z nejoblíbenějších částí dětí i puberťáků. Každý miluje spánek, válení se v posteli, či jen dlouhé ranního vstávání z postele. Je však třeba myslet i na její další role. Zvýšená postel vám nabídne další úložný prostor. Pokud se rozhodnete postel umístit výš, je možné ve spodní části zřídit psací stůl s poličkami. Co by však u žádné postele nemělo chybět je kvalitní a neagresivní světlo.

Čemu se vyvarovat

Rozhodně bychom se pokusili vyhnout kobercům, nebo zbytečným výzdobám, které spíše zabírají prostor. Určitě se vyhneme volným a ostrým rohům. Je nutné podotknout, že děti se v prvních měsících života plazí proto nevolit podlahu, na které by se snadno mohli zranit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Tato pozice pro vaši reklamu již od 50 kč.
Zobrazit formulář pro nákup