Aby Vaše střecha zvládla léto i zimu

Roční období se střídají s větší či menší pravidelností. Jisté však je, že i když toto léto za mnoho nestálo, s určitostí se u těch dalších musíme připravit na vysoké teploty. Momentálně však zřejmě více přemýšlíte na blížící se zimu.

Náš domov by však měl splňovat všechny naše představy o pohodlí, a to jak v horkém létě, kdy chrání před zbytečným přehříváním, tak v zimě, kdy chceme zabránit zbytečným únikům tepla. Klíčová je proto střecha a její odborné provedení.

Důležitá je správně zateplená střecha

Nezbytná je tedy její správná izolace, která zabrání únikům tepla v zimě, i přehřívání interiéru v létě. Při výběru izolace tak koukejte na její tepelnou vodivost. Čím je tato menší, tím jsou její izolační vlastnosti lepší. Technologie jdou neustále kupředu i v této oblasti, a tak kromě polystyrenu, či minerální vaty Vám postačí polyuretan s tloušťkou 2,6 cm, podobnou službu Vám udělá například dřevo, jeho vrstva však musí mít téměř 10 cm.

Nemalé úniky jsou i přes krokve, proto je dobré zvážit i nadkrokevní izolaci. Takto dodatečně jednoduše zateplíme i obývací prostory. Tepelná izolace se pokládá na krokve svrchu celoplošně, čímž za zabrání tvorbě tepelných mostů s vnějším prostředím, díky nimž dochází k tepelným ztrátám. Investice do tohoto druhu izolace se tedy vyplatí, a proto se používají například i při stavbě nízkoenergetických a pasivních domů.

Moderní materiály nabízejí možnost stejné izolace při mnohem menších tloušťkách. Tím šetříte zejména svůj obytný prostor. Myslet byste však měli i na volbu střešní krytiny. Právě ta totiž spolu s izolací zabraňuje přehřívání prostor během veder v létě. Teplota střechy totiž snadno během letního slunečného dne přesáhne teplotu 80 ° C.

Investice do „úsporné“ střechy nejsou malé, ale dokáží Vám později ušetřit tisíce korun.


Jak bude reklama vypadat?
-
Tato pozice pro vaši reklamu již od 50 kč.
Zobrazit formulář pro nákup